Nahoru
Domů masáže přístroje fyzioterapie skup. cvičení o nás ceník rezervace fotogalerie 

Zpět

Masáže

U nás si můžete vybrat z široké nabídky masáží

  • uvolňující masáž šíje - 30min.
  • uvolňující masáž dolních končetin a hýždí - 45min.
  • reflexní masáž plosek nohou - 20min.
  • léčebná masáž horních končetin - 60min.
  • léčebná masáž beder a SI skloubení - 60minut
  • uvolňující masáž celého těla - 90min.

Uvolňující masáž

Je vynikající jak pro sportovce a lidi po těžké fyzické zátěži, ale i pro ty, kteří mají pohybu naopak málo. Například při sedavém zaměstnání, či nějakém zdravotním postižení, které znemožňuje pohyb. Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra.

Uvolňující masáž způsobuje značné prokrvení především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Dochází při ní ke zrychlení výměny látkové, vytlačení odpadních, balastních látek (např. solí vápníku, kyseliny mléčné, vody…) do kapilárního a lymfatického řečiště. Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken, povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži).

Uvolňující masáž může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin klouby fixujících. Je třeba dodat, že masáž neposiluje svaly, pouze je může připravit na lepší výkon právě díky výše zmíněnému. Každou dekádou je, bohužel, zhruba deset procent svaloviny přeměněno na vazivo. Ke zpomalení tohoto procesu přispívá především pohybová aktivita, avšak i uvolňující masáž.

U Uvolňující masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. Upřednostňuje se masáž celková, ale nejčastěji se používá masáž zad a šíje.


Reflexní masáže nohou

Reflexní masáž plosek nohou je jednou z nejdostupnějších metod alternativní medicíny. Dle učení starých Číňanů se v ploskách zobrazují reflexní body, které jsou zakončením drah vedoucích od všech orgánů. Na chodidlech se promítají orgány celého těla.

Při této terapii se provádí stimulace tlakem na konkrétní místa, díky které se reflexologicky ovlivňuje zdraví odpovídajících částí těla. Působením na jednotlivé body na ploskách můžeme příznivě ovlivnit funkce vnitřních orgánů, činnost nervového systému, žláz či motorický aparát, a harmonizovat tak tělesné i psychické procesy.

Plosky nohy se nejprve uvolní a rozhýbou. Poté jsou masírovány pomocí pohybů, tahů a tlaků na měkké tkáni zahrnující svaly, pojivovou tkáň, šlachy, vazivo a klouby za účelem vyvolat ozdravný proces. Zlepšit tělesnou cirkulaci, ulehčit psychickému stresu, zmírnit bolest, zklidnit, nebo posílit určitý orgán či oblast, a tak dosáhnout blahodárných a prospěšných účinků.

Masáž nohou je prováděna na sucho nebo s olejem, záleží na vás, co je vám příjemnější. Po masáži pocítíte celkové oživení a lehkost nohou.