Nahoru
Domů fyzioterapie skup. cvičení masáže přístroje o nás ceník objednání aktuálně 
s
Zpět

Masáže

Omlouváme se, v důsledku absence maséra, masáže na našem pracovišti nejsou v současné době možné.

U nás si můžete vybrat z široké nabídky masáží

Klasická masáž

Je vynikající jak pro sportovce a lidi po těžké fyzické zátěži, ale i pro ty, kteří mají pohybu naopak málo. Například při sedavém zaměstnání, či nějakém zdravotním postižení, které znemožňuje pohyb. Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra.

Klasická masáž způsobuje značné prokrvení především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Dochází při ní ke zrychlení výměny látkové, vytlačení odpadních, balastních látek (např. solí vápníku, kyseliny mléčné, vody…) do kapilárního a lymfatického řečiště. Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken, povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži).

Klasická masáž může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin klouby fixujících. Je třeba dodat, že masáž neposiluje svaly, pouze je může připravit na lepší výkon právě díky výše zmíněnému. Každou dekádou je, bohužel, zhruba deset procent svaloviny přeměněno na vazivo. Ke zpomalení tohoto procesu přispívá především pohybová aktivita, avšak i klasická masáž.

U klasické masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. Upřednostňuje se masáž celková, ale nejčastěji se používá masáž zad a šíje.


Masáž lávovými kameny

Lávové kameny jsou jednou z nejluxusnějších, nejúčinnějších a nejpříjemnějších druhů masáží. Vychází ze znalostí a vědění starých mnoho tisíc let.

Jednou z nejdůležitějších složek jsou masážní lávové kameny. Jde o kameny vzniklé z vulkánové činnosti, obsahující minerální a chemické prvky vzniklé za vysokých teplot, tudíž mají vysoké relaxační účinky. A to jednak pro své léčivé vyzařování – mají vysokou energetickou vibraci a pro svoji schopnost akumulovat, držet a předávat teplo. Složení kamenů je velice důležité, ať už pro horkou nebo studenou terapii. Množství akumulovaného tepla závisí na jejich velikosti a kvalitě.

Působení, které masáž s lávovými kameny nabízí, je velice rozsáhlé:

  • Teplo z kamenů pomáhá v léčbě slabé kondice, detoxikace, zvyšuje mikrocirkulaci a tím přívod kyslíku pro zvýšení buněčného metabolismu.
  • Stimuluje krevní oběh, podporuje imunitní systém, uvolňuje ztuhlé svaly, bloky, spazmy, reguluje trávení a zrychluje metabolismus.
  • Zvláčňuje pokožku a otevírá póry.
  • Pomáhá při potížích s klouby.
  • Silně podporuje správnou funkci lymfatického systému a odstraňování celulitidy.
  • Zlepšuje energetický tok v lidském těle (energetických drah meridiánů) a harmonizuje energetická centra (čakry). Tato masáž je velice relaxační a uvolňující.
  • Lávové kameny pomáhají odstraňovat nespavost, stres, nervozitu.

Havajská masáž Lomi Lomi

Havajská masáž Lomi Lomi přispívá k celkové detoxikaci těla, odstraňuje svalovou bolest a uvolňuje klouby. Je to dáno tím, že masér během masáže používá nejen svoje ruce, ale celé předloktí. Proniká tak hluboko do svalů a v samotných vazivových tkáních uvolňuje veškerou bolest.

Havajská masáž Lomi Lomi je vhodná úplně pro každého. Jednotlivé pohyby na sebe volně a přirozeně navazují, takže vaše tělo je na ně dokonale připraveno. Ať už zvolíte jemnější nebo intenzivnější formu, po havajské masáži se od nás vrátíte jako znovuzrození!

Ajurvédská masáž

Tato masáž je nyní čím dál více žádaná, jelikož při této masáži dochází k uvolnění celého těla a mysli od negativních vlivů - jako je například stres.

Při této masáži také dochází k účinnému vylučování toxinů. Do našeho těla se dostávají chemické látky formou různých léků či konzervovaných potravin, kde se hromadí a narušují energetickou rovnováhu. Během masáže tělo vylučuje velké množství toxinů, které se hromadí hluboko ve svalových tkáních, kostech i kůži. To napomáhá také lepší regeneraci.

Ajurvéda také příznivě ovlivňuje všechny systémy v našem těle: lymfatický, trávicí, dýchací, imunitní, nervový, pohybový systém a podporuje také krevní oběh.

Ajurvédská masáž kladně působí na psychický stav jedince a doporučuje se rovněž při poruchách trávení či nespavosti.

Čínská energetická masáž

Čínská energetická masáž působí velmi kladně na nervový systém. Jedná se o relaxační masáž, při které přichází uvolnění a pohoda.

Podstatou čínské energetické masáže je obnovit proudění ve 12 energetických drahách v lidském těle. Při energetické nerovnováze v těchto drahách dochází ke ztrátě rovnováhy nervového systému. Nalézt konkrétní akupunkturní body v meridiánech je poměrně obtížné. Proto je výhodou čínské energetické masáže, že masíruje celé meridiány, které lze snadno nalézt. Často bývá tato masáž zaměřena na meridián močového měchýře, který vede podél páteře. Vyskytují se na něm akupunkturní body všech orgánů v těle.

Čínská energetická masáž pomáhá proti přepracovanosti, nesoustředění, bolesti hlavy, zad, nervozitě, náladovosti, podrážděnosti.

Reflexní masáže nohou

Reflexní masáž plosek nohou je jednou z nejdostupnějších metod alternativní medicíny. Dle učení starých Číňanů se v ploskách zobrazují reflexní body, které jsou zakončením drah vedoucích od všech orgánů. Na chodidlech se promítají orgány celého těla.

Při této terapii se provádí stimulace tlakem na konkrétní místa, díky které se reflexologicky ovlivňuje zdraví odpovídajících částí těla. Působením na jednotlivé body na ploskách můžeme příznivě ovlivnit funkce vnitřních orgánů, činnost nervového systému, žláz či motorický aparát, a harmonizovat tak tělesné i psychické procesy.

Plosky nohy se nejprve uvolní a rozhýbou. Poté jsou masírovány pomocí pohybů, tahů a tlaků na měkké tkáni zahrnující svaly, pojivovou tkáň, šlachy, vazivo a klouby za účelem vyvolat ozdravný proces. Zlepšit tělesnou cirkulaci, ulehčit psychickému stresu, zmírnit bolest, zklidnit, nebo posílit určitý orgán či oblast, a tak dosáhnout blahodárných a prospěšných účinků.

Masáž nohou je prováděna na sucho nebo s olejem, záleží na vás, co je vám příjemnější. Po masáži pocítíte celkové oživení a lehkost nohou.

Medová masáž

Medové masáže se zrodily z tradice lidového léčitelství, ve kterém hrál med a jiné dary včel důležitou roli.

Medová masáž pomáhá při stresu, chronických onemocněních, důsledcích nezdravého životního stylu, detoxikaci a proti stárnutí pleti.

Při masáži medem dochází nejen k čištění pórů, ale také k důkladnému prokrvení pokožky a uvolnění svalů zcela jiným způsobem než při klasické masáži.

Léčivá síla včelího medu působí pokožkou přímo na organismus. Pomocí speciálních akupresurních hmatů osvobozují medové masáže celé tělo od usazenin, které se během let nahromadily z životního prostředí, potravin a léků. Zjevné pozitivní účinky mají masáže medem na stárnoucí a nečistou aknózní pleť. Med má silné detoxikační účinky, je přírodní antibiotikum a působí proti choroboplodným zárodkům. Kromě výborných účinků na pleť detoxikační masáže medem zároveň silně oživují celý organizmus a posilují imunitu. Jsou proto vhodné také při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, onemocnění, při napětí, nervových poruchách a stavech neklidu.

Lymfodrenáž obličeje

Lymfodrenáž obličeje a dekoltu je speciální metodou, která efektivně působí na obličej, vyhlazuje pleť, detoxikuje a obnovuje správný tok lymfy.

Díky odvodu toxických látek z oblasti obličeje a dekoltu dochází ke zjemnění a zkvalitnění pokožky. Po manuální lymfodrenáži se v oblasti obličeje ukládá méně tuků a urychluje se podkožní metabolismus.

Lymfodrenáž obličeje výrazně potlačuje vznik vrásek, akné a nerovností na pokožce. Otoky v očním okolí budou po této aplikaci již minulostí.

Baňkování

Baňková masáž je starověká čínská metoda. V západních zemích se používá hlavně k léčbě pohybového aparátu, v Číně ji však používají k léčení a prevenci různých onemocnění (zažívací a vylučovací systém, atp.).

Při baňkování nebo léčbě baňkou přikládáme skleněné kulovité nádobky s nahřátým vzduchem na pokožku těla. Pro zvýšení účinku přikládáme baňku buď na aktivní akupunkturní bod a reflexní místa, kde ovlivňujeme správnou funkci jednotlivých orgánů anebo na tzv. trigerpointy (bolestivá místa a body).

V baňce se ochlazováním vytvoří podtlak, který způsobí její přisátí. Baňka silným podtlakem v místě působení přivodí silné prokrvení, prohřátí a okysličení dané oblasti. Tím dochází k odplavení nahromaděných škodlivin, úlevě při bolestech zad a k úpravě funkce příslušného vnitřního orgánu. Podtlak má však za následek popraskání jemných vlásečnic a vzniká malý krevní výron zřetelný jako modřina, která se ale za pár dní vstřebá (rychlost vstřebávání je individuální, s častějším opakováním aplikace se zkracuje).

Působení baňkou pozitivně ovlivňujeme také pochody látkové výměny v přilehlém okolí a stimulujeme imunitu organismu.